fbpx
ymd muhasebe ve denetim

İş ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri

Sosyal Sigortalar:

İşletmeler çalışanları için KKTC Sosyal sigortalar Yasası altında sosyal sigorta primleri yatırmak zorundadır.Sosyal Sigorta Primleri personelin katkıları ve işverenin katkıları olarak iki kısımdan oluşmaktadır.Sosyal Sigorta personel primleri personelin maaş veya ücretinden kesilmekte,işveren Sosyal Sigorta primleri ise işveren tarafından yatırılmaktadır.

Firmamız işletmelerin talebi halinde personelleri için sorumlu oldukları Sosyal Sigorta işlemlerinin yapılması için firmamızdan hizmet alabilirler. Firmamız bu bağlamda

– Sosyal Sigortalar Dairesi’ne İşveren Kaydı
– Sosyal Sigortalar Dairesi’ne İşe Giren Personel Kaydı
– Sosyal Sigorta Primlerinin Hesaplanması
– Ayrılan Personelin Sosyal Sigortalarda kaydının çıkarılması işlemlerini işletmeler adına yapmaktadır

İhtiyat Sandığı:
İşletmeler çalışanları için KKTC İhtiyat Sandığı Yasası kuralları çerçevesinde İhtiyat Sandığı Dairesine İhtiyat Sandığı primlerini yatırmak zorundadır. İhtiyaç Sandığı primleri personelin katkıları ve işverenin katkıları olarak iki kısımdan oluşmaktadır. İhtiyat Sandığı primleri personelin maaş veya ücretinden kesilmekte, işveren İhtiyat Sandığı primleri ise işveren tarafından yatırılmaktadır.

Firmamız işletmelerin talebi halinde personelleri için zorunlu oldukları İhtiyat Sandığı işlemlerinin yapılması için firmamızdan hizmet alabilirler. Firmamız bu bağlamda:

– İhtiyat Sandığı Dairesine İşveren Kaydı
– İhtiyat Sandığı Dairesine İşe Giren Personel Kaydı
– İhtiyat Sandığı primlerinin hesaplanmasıı
– Ayrılan personelin İhtiyat Sandığı’ndaki kayıttan çıkarılması işlemlerini işletenler adına yapmaktadır

Çalışma İzinleri:
YMD Muhasebe ve Denetim olarak işletmelerin KKTC’nde istihdam ettiği yabancı uyruklu kişilerin çalışma ve oturma izin süreleri konularında yardımcı olmakta ve profesyonel danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.
Çalışma ve oturma izinleri süreçleri ile ilgili verdiğimiz hizmetler:

– Yabancıların Çalışma ve Oturma İzinleri başvurularının işletmeler tarafından yapılması halinde bu başvurularda takip edilecek yolun yönetilmesi
– İşletmelerin isteğine bağlı olarak yabancı personelin çalışma ve oturma izinlerinin başvurularını ve takibinin yapılması

ymd muhasebe ve denetim profesyonel ekibi
YMD MUHASEBE VE DENETİM​

Bizimle İletişime Geçin​

YMD Muhasebe ve Denetim sahip olduğu engin bilgi birikimi ve tecrübeyle, gerek büyük ulusal şirketlere ve kamu kuruluşlarına, gerekse hızla gelişen ve büyüyen uluslararası şirketlere profesyonel hizmetler sunmaktadır.