fbpx
ymd muhasebe ve denetim

Hizmetlerimiz

Denetim Hizmetleri

İşletmelerin kurumsal yapılarında gelişim devam ettikçe denetim hizmetlerine olan ihtiyaç da gittikçe artmaktadır.Günümüzde küresel ekonomik uygulamalar geliştikçe işletmeler daha şeffaf ve güvenilir tablolar ortaya koymak zorunda kalmaktadırlar.

Denetim hizmetleri, genelde yasal zorunluluk kapsamında verilmekte buna ilave olarak küresel iş dünyasında faaliyet gösterme niyetinde olan işletmeler de gerçek ve doğru olan bilgileri vermek durumunda kalmaktadır.

Muhasebe ve Mali İşler Hizmetleri

İş dünyasında faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilerin sürekli değişen mevzuat ve ekonomik koşullara paralel olarak kayıt sistemleri doğru ve hatasız bir şekilde yönetmelerine ve yasalar karşısında yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

YMD Muhasebe ve Denetim olarak yıllardır deneyimli ekibi ile çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere hizmet vermekteyiz.Verdiğimiz hizmetler aşağıda belirtilmektedir.

– Muhasebe
– Bordro
– Kurumlar Vergisi
– Katma Değer Vergisi
– Vergi Muhasebesi
– Tescil İşlemleri

YMD Muhasebe ve Denetim olarak amacımız, gerçek ve tüzel kişiler için önemli ek maliyetlere sebebiyet veren vergi konusunda müşterilerimize yılların verdiği tecrübe çerçevesinde gerekli çözümler sağlamaktır.

Müşterilerimiz ile birlikte çalışarak, vergi konusunda,yasalar çerçevesinde gerekli vergi planlaması başta olmak üzere, vergi sonuçlarının analiz edilmesi ve vergi ile ilgili fırsatların zamanında belirlenmesi konusunda destek vermekte, planlanan işlemler ve yeni yatırımlarda ortaya çıkması muhtemel durumların vergilendirme açısından avantaj sağlayabilecek durumları ortaya koymakta yardımcı olmaktayız.

İş ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri

İşletmeler çalışanları için KKTC Sosyal sigortalar Yasası altında sosyal sigorta primleri yatırmak zorundadır.Sosyal Sigorta Primleri personelin katkıları ve işverenin katkıları olarak iki kısımdan oluşmaktadır.Sosyal Sigorta personel primleri personelin maaş veya ücretinden kesilmekte,işveren Sosyal Sigorta primleri ise işveren tarafından yatırılmaktadır.

YMD Muhasebe ve Denetim KKTC’nde mevcut yasalara bağlı olarak limited şirket kuruluşu yapmaktadır.

Eğitim Hizmetleri

YMD Muhasebe ve Denetim müşterilerinden veya diğer kurumlardan gelen istekler doğrultusunda kurumların tesislerinde veya eğitim veya konferans verilebilecek herhangi bir salonda kurumun talebine göre eğitimler düzenlenmektedir.
Firmamız 1987 yılından itibaren KKTC akademik dünyasında Financial Accountancy (Muhasebe) ve Business Law (İşletme Hukuğu) konusunda süreli veya süresiz olarak üniversite öğrencilerine iş insanlarına ve firmalarına kurslar vermiştir.

– Doğu Akdeniz Üniversitesi
– Girne Amerikan Üniversitesi – Süreli
– Lefke Avrupa Üniversitesi
– Vodafone Mobile Operation Ltd. – Süreli
– Kıbrıs Türk Ticaret Odası

YMD MUHASEBE VE DENETİM​

Bizimle İletişime Geçin​

YMD Muhasebe ve Denetim sahip olduğu engin bilgi birikimi ve tecrübeyle, gerek büyük ulusal şirketlere ve kamu kuruluşlarına, gerekse hızla gelişen ve büyüyen uluslararası şirketlere profesyonel hizmetler sunmaktadır.